Головна » 2011 » Червень » 9 » Секрети вивчення іноземних мов
Секрети вивчення іноземних мов

З кожним днем вивчення мов набуває все більшої популярності, стає все більш актуальним. Для деяких з нас - це захоплення, так би мовити хобі, а от для більшості - це необхідність

Незважаючи на всі негаразди, з якими останнім часом стикається наша країна, ми не втомлюємося називати її квітучою. І як би кумедно це не звучало, але це факт.

Про це свідчать взаємини України з різними зарубіжними країнами. Як не крути - тут не обійтися без знання мов, без популярної в наш час англійської, це точно.

Мови завжди були, є, і будуть актуальними серед різних верств населення. Багато хто з нас хоче жити за кордоном, деякі - просто захоплюються подорожами.

Мій знайомий викладач англійської мови вже не перший раз розповідає про те, що дуже часто до нього звертаються молоді люди з проханням "підтягнути" знання мови, яке необхідно, наприклад, для підвищення кваліфікації.

Отже, що ж являє собою вивчення іноземної мови? Перш за все, необхідно відзначити, що це дуже цікавий і захоплюючий процес (звичайно ж, якщо Ви користуєтеся ефективними методиками).

Дуже добре, якщо учень із самого початку зацікавлений у результаті і докладає максимум зусиль для вивчення англійської мови, починаючи з самих елементарних азів (алфавіт), і закінчуючи більш серйозними матеріалами.

Зі свого боку викладач зобов'язаний зацікавити учня, особливо якщо це стосується початківців. Щоб заняття проходили цікавіше, необхідно "прикрасити" їх будь-якими іграми: приміром, опитування пройденого матеріалу провести у вигляді гри - це виробить позитивний настрій в учня. Дуже важливо надати учням інформацію про країну та народ, мову якого вони вивчають.

Звичайно ж, одних занять у школі чи ВНЗ недостатньо для гарного володіння тією чи іншою мовою. Цьому заняттю необхідно віддатися цілком і повністю.

Існує ряд прийомів, виконання яких, дозволяє вдосконалити свої знання. Дуже добре на вимову і запам'ятовування лексики впливає прослуховування аудіолінгвальних курсів.

Також існує відомий серед студентів прийом «самовдосконалення», коли учень записує на диктофон власну мову і прослуховує запис, аналізуючи, що було не так.

Поза сумнівом, одним з найважливіших помічників при вивченні мови є читання книг, журналів, газет ... Одним словом - ЧИТАННЯ іноземною. Адже саме це допомагає учневі виробити зорову пам'ять, завдяки читання запам'ятовується як лексика, так і вживання граматики.

До речі, що стосується запам'ятовування лексики, існує однин маленький, але дуже ефективний виверт: метод асоціацій. Тобто, учень для кращого запам'ятовування асоціює нове для нього слово іноземної мови з будь-яким словом рідної мови. У разі, якщо певне слово погано запам'ятовується, слід написати його на окремому аркуші паперу, забарвленому в яскравий колір, і прикріпити на якому-небудь предметі меблів, з яким ви часто зустрічаєтеся.

Щодо граматики, існує безліч різних посібників, які містять граматичний матеріал і вправи до цього розділу граматики. Подібні засоби дуже корисні для вивчення іноземної мови, оскільки практичні завдання допомагають краще засвоїти новий матеріал.

На першому місці, звичайно ж, більше практики - спілкування, спілкування і ще раз спілкування. Тому, якщо ви зібралися вивчати іноземну мову в домашніх умовах, за допомогою самовчителя, поспішу вас засмутити - це вам не принесе бажаних результатів.

Зверніться до аудіолінгвального методу вивчення мов - це відмінний засіб самостійного вивчення будь-якої іноземної мови.

За матеріалам: Освіта.ua