Головна » 2017 » Листопад » 7 » «Долі нескорених…»
«Долі нескорених…»

5 листопада в Олесинській школі відбувся вечір пам’яті до 75-ї річниці УПА «Долі нескорених…», присвячений визначному уродженцю с. Олесине Осипу Дяківу «Чернику», зберігачу джерел Воюючої України УВО-ОУН-УПА-УГВР для прийдешніх поколінь незалежної України, двоюрідному брату Осипа Дяківа «Горнового», пам’ятник якого стоїть на подвір’ї школи. З вітальним словом виступив директор школи Степан Володимирович Кілярський. Зазначив, що нарешті сьогодні ми маємо можливість вшанувати всіх героїв, які віддали життя за волю і незалежність України. Степан Володимирович ознайомив присутніх із програмою заходу, представив і привітав всіх гостей, які завітали на свято. І надав слово досліднику  українського націоналізму Василю Штокало.

Відрадно, сказав п. Василь, що ім’я Осипа Дяківа «Черника» знову повертається в рідне село, а його постать є унікальною. І сьогодні це перший такий захід в рамках цілої  України, присвячений цьому героєві. Його життя є прикладом для наслідування кожним із нас. Василь Штокало презентував пам’ятну листівку, присвячену «Чернику». Невелику кількість примірників він  передав директору школи .

На святі був присутній заступник голови райдержадміністрації Ігор Романович Скобляк. Він привітав всіх присутніх із таким патріотичним заходом, побажав мирного неба, висловив вдячність всім героям, які загинули, щоб ми, молоде покоління, жили під мирним небом. Ігор Романович  зачитав привітання в честь пам’яті Осипа Дяківа та 75-ї річниці створення УПА від професора кафедри менеджменту Львівського ДУВС, академіка НАН України, заслуженого діяча науки і техніки України Романа Тринька та передав книги в шкільну бібліотеку.

Серед гостей був присутній і учасник АТО Степан Ліщишин «Свобода». Розповів за що зараз боряться молоді хлопці, які інтереси відстоюють на передовій. Він передав Степану Володимировичу фото Степанії, рідної сестри «Черника», із сином Миколою Чаадаєвим біля пам’ятника двоюрідному брату «Горновому».

Глядачі здійснили невелику мандрівку-спогад  у минуле, яку підготували учні школи. Діти розповіли про основні грані життя і діяльності Осипа Дяківа «Черника». Увесь зал підспівував повстанські пісні, які виконували учні школи (керівник М. Я. Шанайда). Милували присутніх своїм співом також і гості – гурт із Золотої Слободи «Криївка» (Петро Дмитраш та Володимир Бурін). І на завершення свята глядачі із захопленням дивилися виставу «Я повернусь…» дитячого театру «Дивосвіт» Козівського РБК (керівник Ткаченко Л. В.). Юні актори надзвичайно правдиво відтворили події періоду УПА.

Впевнені, що подібні заходи вкарбують у серця підростаючого покоління імена тих, хто віддав своє життя за незалежність нашої держави. Пам’ятаймо наших героїв!

Категорія: Виховні заходи | Переглядів: 19 | Додав: Admin