Головна » 2013 » Червень » 5 » Старшокласників навчатимуть основам податкових знань
Старшокласників навчатимуть основам податкових знань

З початку нового навчального року українським старшокласникам викладатимуть основи податкових знань. Зокрема, 1 вересня 2013 року цей спецкурс почнуть вивчати дев’ятикласники

У Міністерстві доходів і зборів повідомили, що відомством спільно з Міністерством науки і освіти працює над розробкою повноцінного курсу з основ податкових знань для учнів 9-11 класів.

Предмет буде поступово вводитися до навчального курсу загальноосвітніх навчальних закладів. Учні вивчатимуть основи податкової грамотності, свої права та обов’язки як майбутніх платників податків та важливість оподаткування для сталого розвитку суспільства в цілому.

Першим з друку вийде підручник для 9-х класів. Навчальна програма, за якою готується видання, передбачає чотири основні розділи. Перший розділ присвячений історії розвитку податкової справи, основним етапам становлення податкової системи України та напрямам сучасної податкової політики. Проаналізувавши історичне минуле, діти переконаються, що за певних обставин податки можуть бути вирішальним чинником розвитку суспільства - допомагати йому виходити з кризового стану або, навпаки, кидати в кризу, зміцнювати існуючу владу чи спричиняти її падіння.

Про податкову політику держави та механізми оподаткування школярі дізнаються у другому розділі спецкурсу, про основи податкового законодавства та принципи функціонування податкової системи – у третьому.

Четвертий розділ допоможе засвоїти дітям їхні права та обов’язки як повноцінних учасників податкових правовідносин, враховуючи, що зовсім скоро вони будуть отримувати стипендію, заробітну плату або іншу форму доходу а, отже, набудуть статус платника податків.

Перед масовим впровадженням спецкурсу підручник для учнів 9-х класів пройде випробування на референтній групі в окремій школі.

За матеріалами: Освіта.ua