Головна » 2016 » Жовтень » 23 » Вшанування пам'яті героїв
Вшанування пам'яті героїв
   14 жовтня з нагоди вшанування Покрови Пресвятої Богородиці, Дня українського козацтва, утворення УПА, 95-річчя від дня народження вихідця із с. Олесине Осипа Дякова-Горнового у школі відбулося літературно-мистецьке свято "Відгомін повстанського краю". Для нас, українців, це свято християнське і національне, воно символізує зв'язок поколінь, невмирущість героїчних традицій нашого народу.
   У церкві пройшло богослужіння з вшанування учасників національно-визвольної боротьби, видатних діячів українського державотворення, борців за незалежність України, воїнів, полеглих у боях за її свободу.
   Вся мистецька програма відбувалася на шкільному подвір'ї  біля пам'ятника О. Дякову-Горновому. З привітальним словом до всіх присутніх звернулися директор школи Степан Володимирович Кілярський, сільський голова Марія Володимирівна Колодій, парох с. Олесине о. Олег.
   На свято прибули гості з Тернополя. Надзвичайно цікавим був виступ найстаршого учасника свята, члена ОУН, учасника бою під Уневом  Кужди І. Т. Розповів про діяльність ОУН в нашому селі, про участь Олесинських патріотів в боях на території України.
   Запрошений ветлікар МДЛВМ в м. Тернополі, вихідець із с. Олесине Кужда І. І. акцентував увагу на діяльності О. Дякова-Горнового. Дав обіцянку випустити книгу про с. Олесине до 200-річчя з дня його заснування.
   Надзвичайно емоційним був виступ старшого викладача Львівської філії Київського національного університету культури і мистецтв Василя Штокала. Він підтвердив, що Олесине нерозривно пов'язане з Осипом Дяковим.
   Учні школи, під керівництвом вчителя історії Кусень О. І. та вчителя музики Шанайди М. Я., перегорнули цікаві сторінки про зародження УПА, її керівників. Поділилися спогадами про життя і діяльність О. Дякова-Горнового. Цього року ми відзначаємо 95- річчя з дня народження нашого односельця. Його коротке і таке трагічне життя було цілковито присвячене боротьбі за українську державність. До нього, як і до багатьох інших діячів того часу, доля не була прихильна. Вони виконували свою місію, усвідомлюючи її приреченість.
   За традицією саме цього дня у школі відбулася посвята другокласників в організацію "Соколята". Діти склали урочисту присягу перед лицем своїх друзів та борців, які полягли за волю і незалежність України. І це молоде покоління стало громадянами вільної держави, щоб понести естафету наших прадідів, дідів, батьків до розвитку і процвітання рідної держави. Хай їм Бог допомагає!
Категорія: Виховні заходи | Переглядів: 150 | Додав: Ольга