Олесинська загальноосвітня 
школа І-ІІІ ступенів
Меню сайту
Категорії розділу
Українська мова та література [30]
Зарубіжна література [0]
Англійська мова [63]
Німецька мова [41]
Історія [4]
Математика [2]
Біологія [0]
Географія [0]
Фізика [0]
Хімія [0]
Інформатика [14]
Трудове навчання [0]
Захист Вітчизни [3]
Фізична культура [0]
Початкова освіта [3]
Новини освіти
Головна » Статті » Учителеві » Інформатика

У категорії матеріалів: 14
Показано матеріалів: 1-10
Сторінки: 1 2 »

Сортувати за: Даті · Назві · Рейтингу · Коментарям · Переглядам

Навчіться програмувати граючи. Шість безкоштовних ресурсів

Іван Примаченко
Фото Devon Libraries/flickr.com
Ці ресурси допоможуть навчитися основам програмування граючи в ігри або навіть створюючи їх.

Останні роки по всьому світу спостерігається бум вивчення програмування.

Програміст – одна з найбільших затребуваних професій, а вміння програмувати - значна перевага для будь-якого резюме. Крім того, це ще й дуже цікаве вміння, яке може опанувати кожен.

Ці безкоштовні ресурси допоможуть навчитися основам програмування граючи в ігри або навіть створюючи їх.

Інформатика | Переглядівв: 157 | Добавив: Admin | Дата: 14.07.2016 | Коментарі (0)

Жорсткий диск! Все, чого ви ще не бачили!
Інформатика | Переглядівв: 378 | Добавив: Admin | Дата: 09.07.2013 | Коментарі (0)

"Сходинки до інформатики" — єдиний в Україні пропедевтичний курс інформатики для молодших школярів, що має майже 10-річну історію, пройшов належну апробацію та рекомендований.

 

Курс "Інформатика, 5-7 класи" побудований таким чином, що може бути як продовженням курсу "Сходинки до інформатики", так і стартовим курсом для навчальних закладів, що розпочинають ознайомлення з інформаційно-комунікаційними технологіями з 5-го класу. Цей курс також пройшов трирічну апробацію та є єдиним курсом, що рекомендований Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України.

 Методичне забезпечення

 Методичне забезпечення курсу "Сходинки до інформатики":

  • Програма інтегрованого курсу "Сходинки до інформатики" для 2-4 класів загальноосвітніх навчальних закладів
  • Підручники "Сходинки до інформатики"
  • Робочі зошити "Сходинки до інформатики"
  • Програмний продукт "Сходинки до інформатики Плюс: комплекс навчально розвивальних ігрових програм"

 Методичне забезпечення курсу "Інформатика" для 5-7 класів:

Повний перелік навчальної літератури та комп'ютерних програм (електронних засобів навчального призначення) для забезпечення пропедевтичних курсів "Сходинки до інформатики" у 2-4 класах та Інформатика у 5-7 класах, та відповідні грифи МОНМСУ, можна переглянути тут.

 Програмний продукт "Сходинки до інформатики Плюс"

Комплекс навчально-розвивальних програм "Сходинки до інформатики Плюс" небезпідставно вважають серцем курсу "Сходинки до інформатики", оскільки пропедевтика інформатики у початковій школі неможлива без використання спеціального пограмного забезпечення (ПЗ).

Програмний продукт створений колективом педагогів, психологів, програмістів, художників, аніматорів, неодноразово проходив науково-методичну та психолого-педагогічну експертизу та апробацію в навчальних закладах міста Київа та усієї України.

Програмний продукт "Сходинки до інформатики Плюс" рекомендований Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України як електронний засіб навчального призначення для загальноосвітніх навчальних закладів.

Комплекс навчально-розвивальних програм постійно розвивається і удосконалюється.
Завантажити останню версію програмного продукту "Сходинки до інформатики Плюс" можна тут.

 

 

Інформатика | Переглядівв: 554 | Добавив: Admin | Дата: 28.05.2013 | Коментарі (0)

Inkscape

Inkscape

 Inkscape — потужний і зручний інструмент для створення художніх і технічних ілюстрації у форматі векторної графіки, повністю сумісний зі стандартами XML, SVG і CSS.Редактор відрізняється широким набором інструментів для роботи з кольорами і стилями (вибір кольору, копіювання кольору, копіювання/вставка стилю, редактор градієнта, маркери контуру).

У Inkscape підтримуються всі основні можливості SVG: контури, текст, маркери, клони, альфа-канал, трансформації, градієнти, текстури і угрупування. Inkscape також підтримує метадані Creative Commons, правку вузлів, шари, складні операції з контурами, векторизацію растрової графіки, редагування тексту прямо в зображенні, зверстаний у фігуру текст.

Основні можливості Inkscape:

— Обробка тексту: рендеринг, вставка тексту в контур, правка як однорідного багаторядкового, так і тексту, що перетікає.
— Імпорт: SVG, SVGZ, EMF, EPS, PostScript, PDF, AI, Dia, Sketch, PNG, TIFF, JPEG, XPM, GIF, BMP, WMF, WPG, GGR, ANI, ICO, CUR, PCX, PNM, RAS, TGA, WBMP, XBM, XPM.
— Експорт: PNG, SVG, EPS, PostScript, PDF, Dia, AI, Sketch, POV-Ray, LaTeX, OpenDocument Draw, GPL, EMF, POV, DXF.
— Безліч інструментів для зручності малювання: Елліпс, Зірка, Спіраль, Каліграфічне перо, Текст, Градієнт, Піпетка.
— Робота з контурами: логічні операції, динамічна і пов’язана втяжка, спрощення контура, обконтурювання штриха, створення складових контурів, вставка нового вузла в будь-яку точку контуру, швидка зміна типу вузла з гострого на згладжений або симетричний, динамічні контурні ефекти.
— Велика кількість продуманих клавіатурних комбінацій для швидкого виклику функцій.
— Інформативний статусний рядок з інформацією про виділені об’єкти та підказками про можливі клавіатурні комбінації.
— Вбудований векторізатор растрових зображень.
— Розширені можливості роботи з клонами об’єктів, створення узорів з клонів за допомогою будь-яких з 17 груп симетрії.
— Колективне малювання через протокол XMPP (Jabber).
— Редактор 
XML-коду документа з деревом об’єктів — для доступу до тимчасово непідтримуваних в графічному інтерфейсі параметрів документа.
— Збереження та відкриття документів у стисненому вигляді, з використанням алгоритму компресії gzip.

Інформатика | Переглядівв: 274 | Добавив: Admin | Дата: 24.03.2013 | Коментарі (0)

avast! Free Antivirus — популярний безкоштовний антивірус, спеціально розроблений для широкого використання на домашніх комп’ютерах. Користувачі, що встановили avast! Free Antivirus, отримують повний захист від вірусів і шпигунських програм у режимі реального часу та ряд інших корисних інструментів для забезпечення безпеки комп’ютера.

Екрани avast! Free Antivirus, що працюють у режимі реального часу, постійно відстежують зміни в файловій системі, трафік, електронну пошту, мережу, P2P, інтернет-чати і т.д. Зручний інтерфейс цього антивіруса забезпечує швидкий доступ до налаштування його параметрів.

Основні можливості avast! Free Antivirus:

— Високий рівень виявлення вірусів, троянів, хробаків, веб-руткітів і шпигунських програм.
— Евристичний двигун avast! Free Antivirus, що здатний виявляти шкідливі програми на основі аналізу їх поведінки.
— Резидентний (в режимі реального часу), завантажувальний і звичайний сканери. Сканування архівів. Планувальник сканування.
— Перевірка вхідної і вихідної електронної пошти, пірінгових (P2P) з’єднань, повідомлень інтернет-месенджерів.
— Глибока інтеграція в систему. Будь-який файл можна перевірити безпосередньо з Провідника Windows, клацнувши по ньому правою кнопкою миші і обравши напис «Сканувати...».
— Карантин ізольований від операційної системи, що забезпечує більшу безпеку роботи. Жоден файл, що зберігається в карантині не може бути запущений.
— Ігровий режим. Автоматичне виявлення програм що працюють в режимі повного екрану, і вимкнення спливаючих повідомлень.
— Невеликі за розміром автоматичні або заплановані оновлення вірусних баз. Можливість «ручного» оновлення.
— Оновлювач програм. Стеження за актуальністю програм, встановлених на комп’ютері користувача.
— Інструменти для очищення браузерів від плагінів з поганою репутацію. Плагін для повідомлення про репутацію веб-сайтів.

Увага:

avast! Free Antivirus вимагає безкоштовної реєстрації, яку потрібно провести протягом 30 днів з моменту першого запуску програми (робиться це прямо в інтерфейсі програми).

Завантажити безкоштовно

 

Інформатика | Переглядівв: 394 | Добавив: Admin | Дата: 05.03.2013 | Коментарі (0)

Критерії оцінювання навчальних досягнень

Затверджені Наказом МОН № 371 від 05.05.2008 року

КРИТЕРІЇ ОЦІНЮВАННЯ НАВЧАЛЬНИХ ДОСЯГНЕНЬ УЧНІВ З ІНФОРМАТИКИ У СИСТЕМІ ЗАГАЛЬНОЇ ОСВІТИ

До навчальних досягнень учнів з інформатики, які підлягають оцінюванню, належить:

‑ теоретична база знань: уявлення про інформацію, її властивості, інформаційні процеси та інформаційні системи, загальні принципи розв'язування задач за допомогою комп'ютера з використанням програмного забезпечення загального та конкретно-предметного призначення, формулювання проблем і постановку задач, побудову відповідних інформаційних моделей, основи алгоритмізації і програмування, принципи будови та дії комп'ютера, уявлення про можливості використання глобальної мережі Інтернет, пошук потрібних відомостей.

‑ практичні навички: навички роботи з пристроями введення-виведення даних, прикладним програмним забезпеченням загального і навчального призначення - програмами технічного обслуговування апаратної складової, операційними системами, програмами для архівування файлів, антивірусними програмами, редакторами текстів, графічними редакторами, засобами підготовки комп'ютерних презентацій та публікацій, табличними процесорами, системами управління базами даних, інформаційно-пошуковими системами, експертними системами. мультимедійними комп'ютерними енциклопедіями, педагогічними програмними засобами для комп'ютерної підтримки навчання з різних предметів, програмами-браузерами для перегляду гіпертекстових сторінок, програмами для роботи з електронною поштою та телеконференціями, пошуку потрібних відомостей в глобальній мережі Інтернет, створення гіпертекстових сторінок тощо; навички складання, описування та реалізації найпростіших алгоритмів і програм з використанням різних засобів їх подання, зокрема деякої мови програмування.

Оцінювання якості підготовки учнів з інформатики здійснюється в двох аспектах: рівень володіння теоретичними знаннями та здатність до застосування вивченого матеріалу у практичній діяльності.

Відповідно до ступеня оволодіння зазначеними знаннями і способами діяльності виокремлюються чотири рівні навчальних досягнень школярів з інформатики, що відображено в таблиці і побудовано таким чином, що досягнення певного рівня навчальних досягнень передбачає, що усі вказані для попередніх рівнів знання, уміння і навички опановані учнем.

Інформатика | Переглядівв: 328 | Добавив: Admin | Дата: 18.02.2013 | Коментарі (0)

Про Office Guru

Office Guru — це можливість перевірити свої знання найновішого офісного пакету Microsoft Office і отримати сертифікат, що стане у нагоді при влаштуванні на роботу.

Office Guru — це безкоштовний сертифікат, що засвідчує володіння практичними навичками, які потрібні впевненим користувачам офісного пакету.

Сертифікат буде тобі корисний, якщо ти:

молодий прогресивний користувач комп’ютера
шукаєш або плануєш шукати роботу
слідкуєш за софтовими новинками і пробуєш їх у дії
хочеш впевнитися, що опанував Office 2010.
Отримання сертифікату займе близько 20 хвилин. Тест Office Guru складається із 20 запитань про найпопулярніші продукти Microsoft Office 2010: Word, Excel, PowerPoint, Outlook і OneNote. Для отримання сертифікату Office Guru потрібно правильно відповісти на 15 запитань із 20. Час на проходження тесту не обмежується, проте враховується при складанні рейтингу Top 20 Office Guru.
Інформатика | Переглядівв: 387 | Добавив: Administrator | Дата: 16.02.2013 | Коментарі (1)

VirtualBox

VirtualBox

 4.2.6

 

VirtualBox (Oracle VM VirtualBox) — система віртуалізації, що призначена для створення віртуальної машини з параметрами заліза реального комп’ютера, на якій можна запускати будь-яку операційну систему. Підтримує динамічну трансляцію — виконання більшої частини інструкцій гостьової ОС проводиться на реальному обладнанні. У ролі гостьової системи можуть виступати Windows, GNU/Linux, BSD, Solaris та інші операційні системи.

Характерні можливості VirtualBox — компактність, безкоштовність, підтримка образів VMware, висока продуктивність і стабільність, дружній користувальницький інтерфейс. Безумовним плюсом системи є її кросплатформеність і підтримка з боку спільноти Open Source.

Основні можливості VirtualBox:

— Підтримка 64-бітових гостьових систем, навіть на 32-бітових хост-системах.
— Підтримка SMP на стороні гостьової системи.
— Експериментальна підтримка апаратного 3D-прискорення.
— Підтримка образів жорстких дисків VMDK і VHD.
— Підтримка віртуалізації аудіопристроїв (AC97, SoundBlaster 16).
— Підтримка різних видів мережевої взаємодії (NAT, Host Networking via Bridged, Internal).
— Підтримка ланцюжка збережених станів віртуальної машини (snapshots), до яких може бути проведений відкат з будь-якого стану гостьової системи.
— Підтримка Shared Folders для простого обміну файлами між хостовою та гостьовою системами.
— Підтримка інтеграції робочих столів (seamless mode) хостової і гостьової ОС.
— Багатомовний інтерфейс (є українська та російська).

Інформатика | Переглядівв: 199 | Добавив: Admin | Дата: 20.01.2013 | Коментарі (0)

Paint.NET

Paint.NET

 3.5.10

 

Paint.NET — безкоштовний графічний редактор для створення та корекції різноманітних зображень. Особливий наголос в програмі зроблений на корисних функціях для фотографів і просто на роботу з фотографіями.

Серед багатьох потужних і корисних характеристик Paint.NET слід відзначити можливість роботи з шарами (зокрема з прозорими), роботу зі сканером і камерою, масштабування, видалення ефекту червоних очей, повна історія змін і багато чого іншого. Підтримувані формати: BMP, IPEG, PNG, TIF, GIF та власний формат PDN.

Особливості Paint.NET:

— Простий інтуїтивно зрозумілий інтерфейс. Всі особливості і елементи інтерфейсу проектувалися з розрахунком на те, щоб користувач негайно приступив до роботи над тим або іншим зображенням.
— Шари. Як правило, тільки дорогі платні програми для роботи із зображеннями уміють працювати з шарами. Paint.NET надає цю можливість безкоштовно.
— Потужні інструменти. Paint.NET має потужні, але прості інструменти для роботи з векторною графікою, виділення (чарівна паличка), клонування зображень, а також простий текстовий редактор, інструменти для масштабування (від 1% до 3200%) і заміни кольору...
— Необмежена історія. Для виправлення можливих помилок допущених в процесі редагування фотографій або малюнків в програмі Paint.NET передбачена функція історії. Кожна ваша дія може бути видалена і потім відновлено знову. Довга історія обмежується тільки доступним дисковим простором.
— Спеціальні ефекти. Paint.NET містить безліч спеціальних ефектів для поліпшення зображень. Окрім стандартних, знайомих нам по аналогічних платних програмах, присутній також унікальний ефект — 3D обертання. Звичайно є в наявності і такі незамінні функції як яскравість зображення, контраст, відтінок, насиченість і т.п.
— Плагіни. Для графічного редактора Paint.NET розроблено безліч плагінів, що збагачують можливості програми або просто додають нові спецефекти.

Увага:

1. Для коректної роботи програми необхідно, щоб в системі був встановлений Microsoft .NET Framework.

Інформатика | Переглядівв: 238 | Добавив: Admin | Дата: 18.01.2013 | Коментарі (0)

The Gimp

The Gimp

 

GIMP — потужна безкоштовна, вільно поширювана програма для створення, зведення і редагування зображень (малюнків і фотографій). Програма підтримує растрову графіку і частково векторну.

Графічний редактор GIMP можна використовувати для створення та обробки цифрової графіки та фотографій, наприклад для створення малюнків та логотипів, зміни розміру фотографій, маніпуляцій з кольорами зображення, комбінування зображень з використанням шарів, видалення елементів зображення, конвертації між різними типами графічних файлів.

Основні характеристики GIMP:

— Інструменти для малювання. Повний комплект інструментів, серед яких пензель, олівець, клон (штамп) та інші. Всі інструменти малювання гнучко настроюються (товщина ліній, форма, прозорість і т.д.).
— Система. Розміри зображення обмежуються лише вільним дисковим простором. Необмежена кількість одночасно відкритих зображень.
— Повна підтримка альфа каналу. Шари. Текстові шари, що редагуються.
— Інструменти трансформації: обертання, масштаб, віддзеркалення, нахил.
— Інструменти виділення включають прямокутник, еліпс, вільне і «розумне».
— Робота зі сканером і планшетом.
— Фільтри. Пакетна обробка. Робота з експозицією.
— Повна історія роботи із зображенням.
— Анімація. Можливість роботи з окремими кадрами як з шарами одного зображення. Підтримка формату MNG.
— Обробка файлів. Серед підтримуваних форматів — bmp, gif, jpeg, mng, pcx, pdf, png, ps, psd, svg, tiff, tga, xpm і багато інших. Конвертація форматів зображення.
— Повна підтримка української і російської мов.
— І багато, багато іншого...

Слід відзначити дещо незвичний багатовіконний інтерфейс програми. Непідготовленого користувача він може спочатку навіть налякати або заплутати, але після деякого часу до нього звикаєш — великі можливості GIMP набагато переважають труднощі перших годин роботи.

Інформатика | Переглядівв: 187 | Добавив: Admin | Дата: 18.01.2013 | Коментарі (0)

1-10 11-14
Вхід на сайт
Годинник
Оголошення
15.03.2018
ІНФОРМАЦІЙНА СТОРІНКА УЧАСНИКА ЗНО
23.01.2018
Особистий кабінет учасника пробного ЗНО-2018
01.03.2017
Участь у ЗНО: як перевірити стан реєстрації
06.02.2017
Розпочалась реєстрація на ЗНО-2017
05.01.2017
Реєстрація на пробне ЗНО почнеться 10 січня 2017
Google Translate
Пошук
Календар свят
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Випадкове фото
Національна дитяча "гаряча лінія"
Національна
Корисні сайти
Веб-сайти ЗНЗ району
• Козівський РМК
• В.Ходачківська ЗОШ І-ІІІст
• Глинська ЗОШ І-ІІІ ст
• Кальненська ЗОШ І-ІІІ ст
• Козівська гімназія
• Козівська ЗОШ І-ІІІ ст. №1
• Козівська ЗОШ І-ІІІ ст. №2
• Конюхівська ЗОШ І-ІІІ ст.
• Купчинецька ЗОШ І-ІІІ ст.
• Олесинська ЗОШ І-ІІІ ст.
• Теофіпільська ЗОШ І-ІІІ ст.
• Ценівська ЗОШ І-ІІІ ст.
• Августівська ЗОШ І-ІІ ст.
• Вівсянська ЗОШ І-ІІ ст.
• Денсисівська ЗОШ І-ІІ ст.
• Дибщенська ЗОШ І-ІІ ст.
• Золотослобідська ЗОШ І-ІІ
• Конюхівська ЗОШ І-ІІ ст.
• Кривенська ЗОШ І-ІІ ст.
• Медівська ЗОШ І-ІІ ст.
• Плотичанська ЗОШ І-ІІ ст.
• Щепанівська ЗОШ І-ІІ ст.
• Яструбівська ЗОШ І-ІІ ст.
• Бишківський НВК
• Будилівський НВК
Останні файли
[19.03.2017]
Проведення ДПА в початковій школі у 2017 році (4 к...
[15.10.2016]
​КАЛЕНДАРНО – ТЕМАТИЧНЕ ПЛАНУВАННЯ З НІМЕЦЬКОЇ МОВ...
[15.10.2016]
​КАЛЕНДАРНО – ТЕМАТИЧНЕ ПЛАНУВАННЯ З НІМЕЦЬКОЇ МОВ...
[15.10.2016]
Календарно – тематичне планування з німецької мови...
[02.05.2016]
Ведення ділової документації в школі
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0