Олесинська загальноосвітня 
школа І-ІІІ ступенів
Меню сайту
Категорії розділу
Українська мова та література [30]
Зарубіжна література [0]
Англійська мова [63]
Німецька мова [41]
Історія [4]
Математика [2]
Біологія [0]
Географія [0]
Фізика [0]
Хімія [0]
Інформатика [14]
Трудове навчання [0]
Захист Вітчизни [3]
Фізична культура [0]
Початкова освіта [3]
Новини освіти
Головна » Статті » Учителеві » Інформатика

Безкоштовне ПЗ для освіти

Прикладне програмне забезпечення навчального призначення

Астрономiя

 • Stellarium - "Планетарiй" на комп'ютері. Інтерфейс прогpами багатомовний, в тому числі український та російський. Демонстрація зоряного неба для місцевих координат і часу, база містить інформацію про 120 тисяч зірок та 88 зодіакальних сузір'їв, зображення туманостей і планет. 
  Open Source, безкоштовна.
 • Celestia - 3D модель сонячної системи і всесвіту. Неукраїнізована. Підтримується сайт додатків (add-ons) до програми (Сelestia Motherlode), на якому є розділ уроків та нaвчальних матеріалів з використанням спеціалізованої версії Celestia для освіти ( Celestia Educational Activities)
 • [ Учебно-методический комплекс «Планетарий»], разработан в рамках конкурса РФ НФПК «Разработка Информационных источников сложной структуры (ИИСС) для системы общего образования» и предназначен для использования учителями и учащимися на уроках физики, астрономии (региональный компонент учебного плана) или естествознания в 10-11 классах.

Фізика

 • Інтерактивні фізичні симуляції. На сайті Колорадського університету (США) представлені чудові, iнтерактивні, дослідницькі симулятоції різноманітних фізичних явищ. Все це є результатом проекту Технології Навчання Фізики, який робить ці ресурси вільнодоступними на PhET веб-сайті і легкими в користуванні, дозволяючи поєднання їх дії з дослідженнями у шкільних лабораторіях.

Симуляції є aнімовані, iнтерактивні і, навіть, у вигляді гри, які учень або студент може запускати, використовуючи звичайний інтернет оглядач. Для роботи з цим програмним забезпеченням необхідна Java-машина.

Хімія

 • ACDLabs ChemSketch - редактор химических структур с возможностью работы с Internet-базами химических соединений (PubChem и eMolecules), расчёта основных параметров соединения, построения и просмотра 3D-изображений молекул.
 • Orbital Viewer - построение 3D изображений атомных орбиталей (задаются квантовые числа)
 • ChemAxon - для загрузки доступны редактор структурных формул с модулями расчета свойств и JChem (требуется регистрация); для образовательных учреждений - бесплатное академическое лицензирование полного пакета ПО

Симулятори і online-курси

 • Virtual Chemistry Laboratory - Виртуальная химическая лаборатория (неорганическая и аналитическая химия), Java. Разработана и поддерживается в рамках theChemCollective / IrYdium Project университета Карнеги-Меллона при финансировании National Science Foundation. Позволяет создавать собственные лабораторные работы, на сайте theChemCollective есть подборка загружаеміх лабораторных работ.
  Русифицированная версия - см. проект Виртуальная химическая лаборатория на ВікіОсвіта.
 • Virtual Chemistry - виртуальная химическая лаборатория химического факультета Оксфордского университета. Содержит курсы по органической химии (Flash), видеозаписи записи некоторых лекций и т.п.

Операційні системи

 • EduBuntu - дистрибутив Linux, який розроблено для освіти. До складу входить велика кількість програмного забезпечення (ПЗ) для освіти, інсталяція додаткового ПЗ гранично спрощена і здійснюється вибіркою програмного пакета в графічному інтерфейсі, після чого відбувається автоматичне завантаження ПЗ з online-репозитарія і його установка. Існує можливість установки системи з русифікованим і українізованим інтерфейсами. Доступний в конфігураціях робочої станції (Edubuntu Workstation) і сервера навчального класу (Edubuntu Classroom Server).

Віртуальні машини і емулятори

 • VirtualBox - ПЗ віртуалізації ОС (Virtual Maсhine - віртуальна машина), дозволяє встановлювати і запускати різні ОС (Linux, Solaris, Windows, DOS) як під Windows, так і під OC групи UNIX. Інтерфейс русифікований (при установленні під російську версією Windows русифікованний варіант вибирається автоматично).
 • Wine - Open Source емулятор Windows (Wine Is Not Emulator) для Linux і UNIX систем. Розробляється і підтримується winehq.org, комерційна платна версія - CrossOver Office.

Прикладне програмне забезпечення загального призначення

OpenEducationDisk Project

OpenDisk - подборка открытого бесплатного ПО для Windows (практически для всех программ есть Linux-версии). Нам сайте доступен для загрузки образ компакт-диска, включающего подборки ПО следующих типов:

 • Графіка
 • Ігри
 • Інтернет
 • Мультимедійні програми
 • Офісні програми
 • Утиліти

В рамках проекта действует Wiki-подпроект по переводу аннотаций к ПО, есть украинский раздел.

Графічні редактори

Растровая графика

 • GIMP - редактор для створення та обробки цифрової графіки, а також фотографій. безкоштовна альтернатива Adobe Photoshop.
  Есть вариант, имитирующий пользовательский интерфейс Photoshop - GIMPshop
  Есть версии под Windows, Linux и Mac OS X
 • Hugin - ПО для "сшивки" панорам из отдельных фото, также можно выполнять коррекцию геометрических искажений (перспектива, дисторсия объектива)
  Есть версии под Windows, Linux и Mac OS X, интерфес русифицирован

Векторная графика

 • Inkscape - векторний графічний редактор з можливостями подібними до Illustrator, Freehand, CorelDraw, або Xara Xtreme.
  Є версії як під Windows, так і під Linux-системи - див. сторинку завантаження Inkscape
  Є українська та російська версії програми та російськомовна документація на сайті
  На сайті також велика колекція малюнків та зображень, що вільно розповсюджуються - Open ClipArt Library, створених за допомогою Inkscape
  Див. також статтю Inkscape // Русская Википедия
 • SK1 - sK1 — редактор для работы с векторной графикой, распространяющийся на условиях LGPL, по набору функций схожий с CorelDRAW, Adobe Illustrator, Freehand и Inkscape.
  работает с файлами CorelDraw, в настоящее время (11.2010) - njkmrj под Linux

3D-графика

 • Blender - редактор тривимірної графікі (3D-моделер), призначений для створення тривимірної комп'ютерної графіки, що включає засоби моделювання, анімації, рендеринґу, післяобробки відео, а також створення інтерактивних ігор.
  Є версії як під Windows, так і під Linux та Unix-системи - див. сторинку завантаження Blender
  Завдяки розповсюдженості і якості дуже добро документован спільнотою користувачів. Багато російськомовноі документації, статей та підручників на украінських та російських сайтах - http://blenderman.org.ua , http://blender3d.org.ua та ін. (див. на сторінці Blender Communities)
  Підручник Основы Blender v.2.42a (второе издание), автор James Chronister, переклад Юлії Корбут.
  Див. також статтю Blender // Українська Вікіпедія

Офісні додатки

Сайт Рrofi.net.ua створено командою розробників PROFI.NET.UA з метою:

 • надання інформації про вільний офісний пакет OpenOffice.org,
 • розповсюдження дистрибутивів з україїнським інтерфейсом.
 • спілкування користувачів даного пакету
 • підтримки навчального процесу в ВНЗ з використанням вільного ПЗ

На сайті можна знайти документацію та навчальні матеріали українською мовою, добірки посилань на цікаві ресурси з теми.

OpenOffice.org

OpenOffice.org — это свободный офисный пакет. Обладая собственной историей с 2000 года, OpenOffice.org пользуется заслуженной популярностью, благодаря расширенному функционалу, кроссплатформенностью, богатым возможностям, хорошей совместимостью компонентов и свободной лицензии.

OpenOffice.org успешно заменит вам любой другой офисный пакет, а открытая лицензия освободит пользователя от всех лицензионных отчислений, связанных с использованием пакета, в настоящем и будущем.

Состав OpenOffice.org

OpenOffice.org состоит из шести компонентов-программ:

 • Текстовый редактор и редактор web-страниц Writer;
 • Редактор электронных таблиц Calc;
 • Средство создания и демонстрации презентаций Impress;
 • Векторный редактор Draw;
 • Система управления базами данных Base;
 • Редактор для создания и редактирования формул Math.

Подробнее о каждом компоненте рассказано на их специальных страницах. Все компоненты интегрированы в общее ядро и, таким образом, обладают хорошей совместимостью друг с другом. Функциональность всех компонентов предоставляет все необходимые средства и позволяет решить основные задачи пользователя. Для хранения результатов работы используется формат файлов ODF (ISO/IEC 26300:2006), основанный на XML и получивший статус международного стандарта.

Поддержка форматов MS Office. Вы можете без проблем открывать и сохранять документы в форматах MS Office 97-2003. Также поддерживается импорт файлов в формате Office OpenXML (MS Office 2007).

Экспорт в PDF. Экспорт в данный формат поддерживается из всех компонентов (кроме Base). При наличии специального расширения возможен также импорт PDF в OpenOffice.org Draw.

Также есть возможность установки модуля OOfb2tools[1] для экспорта в формат fb2 [2]. Таким образом получается удобный инструмент для создания учебных материалов для чтения на портативных устройствах.

Этот формат возможно читать на ПК под управлением Windows, например Alreader, Coolreader, на телефонах под управлением Symbian 60 v3 Qreader, Zxreader, Q2Reader. Удобно читать на специализированных устройствах для чтения с экранами на электронных чернилах [3]. Существует другая разновидность xml аналогичного назначения epub.

Программы верстки

 • Scribus - програма з відкритим кодом для комп'ютерної верстки (DTP).
  Існують версії для Linux, Unix, Mac OS X, OS/2 і Windows. Позиціонується як відкрита та безкоштовна альтернатива Adobe PageMaker, Quark XPress та Adobe InDesign.

Бази даних.Системи управління БД

 • Oracle Free and Open Source Software - СУБД MySQL, Oracle Database 10g Express Edition, InnoDB и Berkeley DB, средства разработки Oracle SQL Developer, Oracle JDeveloper и др.

Обработки сканованих матеріалів

ScanTailor

ScanTailor Програма з ісходним кодом доступним по ліцензії GPL. Мета програми обробка відсканованих матеріалів для покращення вигляду матеріалів для поліпшення результатів OCR обробки маэ простий інтерфейс (порівняно як з платними так і з іншими безкоштовними программами). На сайті є відеоматеріали, які пояснюють кращі методи роботи з программою.


Академические программы производителей ПО

Microsoft

У Microsoft в настоящее время (декабрь 2010) действуют следующие программы бесплатного предоставления коммерческого ПО:

 • Для студентов:
  • Microsoft DreamSpark - бесплатно предоставляются Windows Server 2003 и 2008 Standard и средства разработки (MS Office и Windows 7 в списке отсутствуют!)
 • Для учебных заведений:
  • MSDN Academic Alliance, в Украине по меморандуму между МОН и MS в 2010 бесплатная подписка, только для учебного процесса и исследований (т.е. использовать для инфраструктуры ВУЗа нельзя)
  • Microsoft Live@Edu - бесплатная инфраструктура учебного заведения на Интернет-серверах Microsoft:
   - Сервисы для онлайн-общения: Бесплатный хостинг электронной почты с календарем, ящиком входящей почты на 10 ГБ и возможностью обмена мгновенными сообщениями через Outlook Live
   - Сервисы для совместной работы: SkyDrive даст вам возможность получать и предоставлять доступ ко всем документам в вашем онлайн-хранилище объемом 25 ГБ и вести совместную работу над ними
   - Сервисы для повышения производительности: создавайте, просматривайте, редактируйте и предоставляйте доступ к файлам Microsoft Word, Excel, PowerPoint и OneNote с помощью SkyDrive.

IBM

IBM Academic Initiative. Предоставляется доступ к ПО IBM семейства Rational (средства разработки), WebSphere (сервера приложений, порталы и т.д.), DB2 (СУБД),Lotus (средства для коллективной работы, календарного планирования, обмена мгновенными сообщениями) и Tivoli (Network Manager, Maximo, Storage Manager, Access Manager, - управление системами, сетями и ресурсами хранения)


Категорія: Інформатика | Додав: Admin (03.01.2013)
Переглядів: 633 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Годинник
Оголошення
15.03.2018
ІНФОРМАЦІЙНА СТОРІНКА УЧАСНИКА ЗНО
23.01.2018
Особистий кабінет учасника пробного ЗНО-2018
01.03.2017
Участь у ЗНО: як перевірити стан реєстрації
06.02.2017
Розпочалась реєстрація на ЗНО-2017
05.01.2017
Реєстрація на пробне ЗНО почнеться 10 січня 2017
Google Translate
Пошук
Календар свят
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Випадкове фото
Національна дитяча "гаряча лінія"
Національна
Корисні сайти
Веб-сайти ЗНЗ району
• Козівський РМК
• В.Ходачківська ЗОШ І-ІІІст
• Глинська ЗОШ І-ІІІ ст
• Кальненська ЗОШ І-ІІІ ст
• Козівська гімназія
• Козівська ЗОШ І-ІІІ ст. №1
• Козівська ЗОШ І-ІІІ ст. №2
• Конюхівська ЗОШ І-ІІІ ст.
• Купчинецька ЗОШ І-ІІІ ст.
• Олесинська ЗОШ І-ІІІ ст.
• Теофіпільська ЗОШ І-ІІІ ст.
• Ценівська ЗОШ І-ІІІ ст.
• Августівська ЗОШ І-ІІ ст.
• Вівсянська ЗОШ І-ІІ ст.
• Денсисівська ЗОШ І-ІІ ст.
• Дибщенська ЗОШ І-ІІ ст.
• Золотослобідська ЗОШ І-ІІ
• Конюхівська ЗОШ І-ІІ ст.
• Кривенська ЗОШ І-ІІ ст.
• Медівська ЗОШ І-ІІ ст.
• Плотичанська ЗОШ І-ІІ ст.
• Щепанівська ЗОШ І-ІІ ст.
• Яструбівська ЗОШ І-ІІ ст.
• Бишківський НВК
• Будилівський НВК
Останні файли
[19.03.2017]
Проведення ДПА в початковій школі у 2017 році (4 к...
[15.10.2016]
​КАЛЕНДАРНО – ТЕМАТИЧНЕ ПЛАНУВАННЯ З НІМЕЦЬКОЇ МОВ...
[15.10.2016]
​КАЛЕНДАРНО – ТЕМАТИЧНЕ ПЛАНУВАННЯ З НІМЕЦЬКОЇ МОВ...
[15.10.2016]
Календарно – тематичне планування з німецької мови...
[02.05.2016]
Ведення ділової документації в школі
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0