У Європейському освітньому форумі інноваційних вчителів-2011 взяли участь понад 300 учасників - працівники та експерти в сфері освіти, а також державні діячі з понад 40 країн Європи.
Учасники форуму збираються щорічно, щоб обговорити актуальні питання, пов'язані з роллю інновацій в освіті, обмінятися досвідом та ідеями, як за допомогою сучасних технологій зробити процес навчання більш ефективним.
Крім того, педагоги з усієї Європи представляють свої креативні проекти, що демонструють можливості використання ІТ у навчанні.
Україну представляла викладач фізики з Донецької області Олена Антикуз, яка перемогла на всеукраїнському конкурсі "Вчитель-новатор". У вчительки є сайт в Інтернеті, авторська методика і науковий азарт.
"Навіть елементарне використання технологій підвищує інтерес до навчання", - ділиться своїми спостереженнями Олена Антикуз.
Представлений проект "Вивчаємо фізику разом" дозволяє об'єднати учнів у віртуальне співтовариство, що дає можливість ділитися навчальними матеріалами, влаштовувати онлайн дискусії і консультації без прив'язки до класніої кімнати і навчальних годин.
Незважаючи на те, що робота Олени Антикуз стала кращою з 400 робіт, які брали участь у всеукраїнському конкурсі "Вчитель-новатор", на європейському конкурсі її проект не отримав призового місця.
"Справа в тому, що українські вчителі-новатори більше зусиль вкладають у створення електронних підручників, а в Європі - з навчальним контентом в Інтернеті проблем немає. Тут наголос роблять на індивідуальних проектах", - пояснює Олена Антикуз.
Слід зазначити, що проектне навчання - це глобальна тенденція шкільної освіти, яка дозволяє учневі отримати знання в процесі реалізації будь-якої ідеї, перетворюючись на особистий досвід, а не в інформацію, яку потрібно запам'ятати, щоб потім відтворити.
Наступний Європейський освітній форум інноваційних вчителів "Партнерство в освіті" пройде в Лісабоні з 21 по 23 березня 2012 року. За матеріалам: Освіта.ua |